Batman’da ihtiyaç sahiplerine kırmızı et yardımı devam ediyor

Batman’da, Kurban Bayramı’nın 2’nci gününden bu yana yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere kırmızı et yardımında bulunan Umut Kervanı, hafta sonuna kadar yardımlarının süreceğini belirtti.

Batman Umut Kervanı Başkanı Salih Güzel, yaptığı açıklamada, hayırseverlerin vekâletleri doğrultusunda kestikleri kurbanların etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ettiklerini söyledi.

Bayramın birinci gününden bu yana hummalı bir çalışma yürüttüklerini ifade eden Güzel, 2 bin 500 yetim ve ihtiyaç sahibi aileye kırmızı et ulaştırmayı hedeflediklerini kaydetti

Yardımları hayırseverlerin destekleriyle yaptıklarını anımsatan Güzel, “Batman Umut Kervanı olarak bu Kurban Bayramı’nda da yüzlerce hayırseverimizin vekâletini yerine getirerek yüzlerce kurban kestik. Rabbim hayırseverlerimizden razı olsun. Kurban etlerini bayramın ikinci gününden itibaren dağıtmaya başladık.” dedi.

Hayırsever Batmanlı halkın Umut Kervanına teveccühünün her geçen gün arttığına dikkat çeken Güzel şöyle devam etti:

“Allah nasip ederse bu hafta sonuna kadarda dağıtımlarımız sürecek. Bu süre zarfında 2 bin 500 aileye et ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu imkânı bize veren hayırseverlerimizden Allah razı olsun. Her geçen gün kurban vekâleti verme konusunda hayırseverlerimizin Umut Kervanına teveccühü artmaktadır.”

.