Batman Umut Kervanından 200 aileye giyim ve ayakkabı yardımı

Batman Umut Kervanı, kentte yetimler başta olmak üzere yardıma muhtaç 200 aileye giyim ve ayakkabı yardımında bulundu.

Batman Umut Kervanı gönüllüsü İsmet Ökmen, yaptığı açıklamada, yardımları hayırseverlerin destekleri sayesinde yaptıklarına dikkat çekti.

Her ay düzenli bir şekilde yetim ve muhtaçlara yönelik yardım faaliyetlerinde bulunduklarını anımsatan Ökmen, “Batman Umut Kervanı olarak yıl içerisinde çeşitli faaliyetler yapmaktayız. Bundan bir ay önce Ramazan’da 3 bin ailemize gıda kolisi ulaştırdık. Kurbanlarda et dağıtımını yapıyoruz. Geçen Kurban Bayramı’nda 700 kurban keserek 3 bin ailemize yine kurban eti dağıtmıştık. Ramazan’ın başında 500’ün üzerinde yetim ve muhtaç çocuğumuza giyim yardımı yapmıştık.” dedi.

Konuşmasının devamında Ökmen, “Bugünde hayırseverlerimizin vermiş olduğu zekâtları, giyim yardımı olarak yetim ve muhtaç ailelere ulaştırıyoruz. 200 ailemize giyim ve ayakkabı yardımı yapacağız. Bize bu konuda destek veren hayırseverlerimizden Allah razı olsun. Onlar hayırlarını devam ettirdikçe bizde bu yardımları yetim ve muhtaç ailelere ulaştırarak hayırlarını tamamlamış olacağız.” ifadelerini kullandı.