Batman’da ihtiyaç sahiplerinin yüzü güldürülüyor

Başta yetim ve muhtaçlar olmak üzere ihtiyaç sahipleri ile hayırseverler arasında köprü vazifesi gören Batman Umut Kervanı, yüzlerce ihtiyaç sahibine kırmızı et yardımında bulunarak yüzünü güldürdü.

Batman Umut Kervanı, kentteki ihtiyaç sahiplerine yardımlarını sürdürüyor. Kurban Bayramı’nın birinci gününden bu yana yardım faaliyetlerine aralıksız devam eden Umut Kervanı, bugün 600’ü aşkın yetim ve ihtiyaç sahibi aileye kırmızı et yardımında bulundu.

Yaptıkları yardım faaliyeti hakkında açıklamalarda bulunan Umut Kervanı gönüllüsü İsmet Ökmen, yetim ve muhtaç ailelerin yüzünü güldürmeye ara vermeden devam ettiklerini söyledi.

Batman’ın her mahallesinde yüzlerce gönüllüleriyle yardım faaliyetlerini yürüttüklerini vurgulayan Ökmen, “Dernek binasına çağırdığımız yüzlerce aileye de et yardımında bulunduk. Doğrudan vekaletle veya aracı usulüyle bizlere ulaşan tonlarca kurban etini muhtaç ailelere ulaştırmak için gayret sarf ettik. Bu yardım çalışmalarımızda bir kez daha şahit olduk ki varlık sahipleri isterse muhtaçların yüzüne tebessüm olabiliyor. Daha fazla yetime, muhtaca umut olmaya herkesi davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.