Batman’da üç küçük kardeş harçlıklarını Afganistan’a bağışladı

Batman’da ikamet eden Aksoy kardeşler, biriktirmiş oldukları harçlıklarını Afganistan’daki ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere Batman Umut Kervanına bağışladı.

Meryem, Elanur ve Muhammed Yasin Aksoy isimli küçük çocuklar, biriktirmiş oldukları harçlıklarını Afganistan’daki muhtaçlara verilmek üzere Umut Kervanına teslim etti.

Batman Umut Kervanı Gönüllüsü Mehmet Ali Geçer, açlık kriziyle karşı karşıya bulunan Afganistan halkına yapılan yardımların anlam taşıdığını söyledi.

Henüz küçük yaşlarına rağmen üç kardeşin Afganistan halkı için harçlıklarını bağışlamasının çok önemli olduğunu belirten Geçer, “Meryem, Elanur ve Muhammed Yasin Aksoy kardeşler Umut Kervanının Afganistan için başlatmış olduğu yardım çağrısına katkı sağlamak için biriktirmiş oldukları harçlıklarını bağışladılar. Bu kardeşlerimizin yaşları küçük ama yardımları ise anlamlı ve çok büyüktür.” dedi.

Yardımlaşma duygusunun oluşmasına vesile oldukları için çocukların ailelerine teşekkür eden Geçer, bu durumun herkese örnek olması gerektiğini kaydetti.