Bingöl Umut Kervanından 114 aileye yardım

Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği), kasım ayında 114 aileye ayni ve nakdi yardımında bulundu.

Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği), 2021 yılı Kasım ayına ait faaliyet raporunu açıkladı.

Yapılan çalışmalarla ilgili yazılı açıklama yapan Bingöl Umut Kervanı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi İlhami Demir, “Kasım ayında; 42 aileye 18 bin 616 TL tutarında gıda yardımı, 6 aileye bin 210 TL tutarında kırmızı et yardımı, 20 aileye 13 bin 750 TL nakit (para) yardımı ve 46 aileye 72 bin 480 TL giyim ve ayakkabı yardımında bulunduk. Toplamda 114 aileye 106 bin 56 TL değerinde ayni ve nakdi yardımda bulunduk” dedi.

"Kardeşliği güçlendirmeye ihtiyacımız var"

İhtiyaç sahiplerinin titizlikle tesit edildiğini söyleyen Demir, "Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak kasım ayı içerisinde yaptığımız faaliyetler kapsamında tespit ettiğimiz ailelerimize gıda ve nakit olmak üzere yardımda bulunduk. Yaptığımız işin sorumluluk ve titizlik gerektiren, çok ciddi bir iş olduğunun farkındayız. Bunun için yıl boyunca tespit çalışmalarımıza devam ederek, ihtiyaç sahipleri listemizi güncelliyoruz. İşsizlik oranının yüksek olduğu ülkemizde yoksulluk önemli bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsanların tek başlarına üstesinden gelemeyecekleri bu sorunları ancak yardımlaşarak üstesinden gelebiliriz. Toplumda sosyal dayanışmayı ve kardeşlik duygularımızı güçlendirmeye ihtiyacımız vardır. Bizde samimi bir niyetle sahada çalışarak ihtiyaç sahiplerini tespit ediyoruz. Yoksul olup da temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük düzeyde dahi sürdürmekte güçlük çeken kişi ve ailelere karşılıksız olarak sağlanan ayni ve nakdi yardımlarımıza devam ediyoruz. Bundan sonra da elimizden geldikçe bizlere başvuran ve tespit ettiğimiz fakir ve muhtaç ailelere yardımlarımızı ulaştırmaya devam edeceğiz. Emeği ve katkısı bulunan tüm hayırseverlerimizden Allah razı olsun, teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Demir, son olarak kendilerine ulaşmak isteyen hayırseverler için iletişim bilgilerini paylaştı:

"İrtibat Telefon: 0545 221 87 48 / 0426 214 69 70

Yeşilyurt Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi İş gören Otomotiv Apt. B/Blok No:22/14 BİNGÖL