Bismil Umut Kervanı'ndan ihtiyaç sahibi ailelere bayram öncesi yardım

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde faaliyet gösteren Umut Kervanı, Kurban Bayramı öncesi onlarca fakir ve muhtaç aileye gıda yardımında bulundu.

Türkiye genelinde faaliyet gösteren zengin ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü vazifesini gören Umut Kervanı, Bismil'de tespit ettiği onlarca aileye Kurban Bayramı öncesi gıda yardımda bulundu.

Yaptıkları yardım çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan Umut Kervanı Bismil Temsilcisi Mehmet Akdoğan, "Bir hurma ile dahi olsa kendinizi cehennem ateşinden koruyunuz." Hadis-i Şerifi'ni hatırlatarak yapılan yardım çalışmalarında Kur'an ve sünneti referans aldıklarını söyledi.

 "Veren el alan elden üstündür." Hadis-i Şerifi'ni aktararak yaptıkları yardım çalışmasından bahseden Akdoğan, "Hadisler bizim için birer prensiptir. Bizler de bu prensipler çerçevesinde ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu yardımlar sadece bizimle olabilecek bir durum değildir. Bu nedenle zengin kardeşlerimizin de bize yardım etmesi gerekiyor. Bismil Umut Kervanı olarak, bizler de köprü vazifesi görüp gelen yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya çalışıyoruz. Sizin aracılığınızla zengin kardeşlerimize çağrımız; infaklarınız ve zekâtlarınızı bize ulaştırın ki bizler de muhtaç ailelere yetiştirelim." dedi.

İhtiyaç sahibi insanları önceden tespit ettiklerini söyleyen Akdoğan, "Komisyonumuz tarafından tespit edilen aileler, eğer gerçekten ihtiyaç sahibi ise bizler de gücümüz nispetinde yardım ediyoruz. Bu ay içerisinde de zengin kardeşlerimizin vesilesiyle onlarca aileye gıda yardımında bulunduk. İnşallah imkânlarımız dâhilinde yardımlarımız devam edecektir. Çünkü bu muhtaç aileler bize Allah'ın birer emanetidir." ifadelerini kullandı.

Öte yandan yardım alan ihtiyaç sahibi aileler de Umut Kervanı yetkililerine teşekkür ederek, katkısı olanlara hayır dualarında bulundu.