Cizre Umut Kervanı, Ramazan ayında yüzlerce ihtiyaç sahibi aileye yardım ulaştırdı

Cizre Umut Kervanı, Ramazan ayında yardım çalışmaları kapsamında ilçede tespit ettiği ihtiyaç sahibi ve yetim yüzlerce aileye et kumanya, gıda kolisi ve giyim yardımında bulundu.

Hayırsever ile ihtiyaç sahibi aileler arası köprü vazifesini gören ve yılın her ayında ihtiyaç sahibi ailelerin umudu olan Cizre Umut Kervanı, "Umut ayı Ramazan" sloganıyla başlattığı yardım çalışmaları ile ilçede bulunan yüzlerce aileye ulaştı.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde faaliyetlerini yürüten Umut Kervanı, yardım çalışmalarına Ramazan ayında da devam etti. Hayırseverlerin destekleriyle ilçe ve yakın köylerdeki yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere gıda, et kumanya ve giyim yardımında bulundu.

Ramazan ayı boyunca yapılan yardımlar hakkında bilgi veren Cizre Umut Kervanı Başkanı Servet Adlım, ihtiyaç sahibi ailelere umut olma vesilesi olan hayırseverlere teşekkür etti.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Adlım, "Cizre Umut Kervanı olarak 'Umut Ayı Ramazan' sloganıyla başlattığımız Ramazan ayı çalışmalarımızda, hayırseverlerin gönderdiği zekât, fitre ve sadakalarını Cizre'de daha önce tespit ettiğimiz yetim ve ihtiyaç sahibi ailelerimize gıda kolisi, et kumanya ve yetim ailelerimize giyim, ayakkabı yardımı olarak ulaştırdık. Bu Ramazan ayında yolları gözleyen ailelerimize umut olma vesilesi olan hayırseverlerimizden Allah razı olsun. Bu vesileyle tüm İslam aleminin Ramazan bayramını kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim." dedi.