Diyarbakır Umut Kervanı 2019 faaliyet raporunu açıkladı

İnsani hizmetleriyle mağdurların yüzünü güldüren Diyarbakır Umut Kervanı, 2019 yılı içerisinde yaptığı ayni ve nakdi yardımlara ilişkin faaliyet raporunu açıkladı.

Diyarbakır'da, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yaptığı insani yardım çalışmaları ile tanınan Diyarbakır Umut Kervanı, 2019 yılı içerisinde yaklaşık 9 bin 500 aileye yardım ulaştırıldığını açıkladı.

2019 yılı içerisinde yapılan çalışmaların aktarıldığı faaliyet raporunu, Diyarbakır Umut Kervanı Başkanı Şahin Elelçi, okudu.

Umut kervanı olarak “İyilik ve erdemlik üzerine yardımlaşın, kötülük ve düşmanlık üzerine yardımlaşmayın” sloganıyla yola çıktıklarını belirten Elelçi, toplumdaki ihtiyaç sahibi mağdurlara, dul, yetim ve çaresizlere ulaşmak adına her geçen gün yardım faaliyetlerini arttırarak devam ettireceklerini söyledi.

Yaptıkları çalışmaların bilgilerini paylaşan Elelçi, "Umut Kervanı, 2019 yılında Diyarbakır merkez ve ilçelerinde toplamda 9 bin 449 aileye, bir milyon 148 bin 136 lira 15 kuruş ayni ve nakdi yardım ulaştırdı." dedi.

Umut Kervanı olarak 2020 yılında da çalışmalarını bu azim ve gayret üzere devam ettireceklerini belirten Elelçi, "Bu vesileyle; bu hayırlı çalışmalara katkı sunan, destek veren ve yardımlarını esirgemeyen üye ve gönüllerimize ve tüm hayırseverlere teşekkür ediyoruz. Allah hayır ve çalışmalarımızı kabul etsin.” ifadelerini kullandı.