Elazığ Umut Kervanı yüzlerce ihtiyaç sahibi aileye kurban eti dağıttı

Elazığ Umut Kervanı, Kurban Bayramında kentteki yetim aileler başta olmak üzere yüzlerce ihtiyaç sahibi aileye hayırseverler tarafından bağışlanan kurban etlerini ulaştırdı.

Elazığ Umut Kervanı Temsilcisi Mustafa Yılmaz, “Kurbanınız Umut Olsun” sloganıyla Kurban Bayramından önce hayırseverlerden kurban bağışı için talepte bulunduklarını ve kendilerinden gerekli ilgiyi gördüklerini söyledi.

Yılmaz, “Kurban Bayramı boyunca Elazığ Umut Kervanı olarak Kurbanınız Umut Olsun sloganıyla başlattığımız kampanyaya hayırseverlerimizden yetim, mağdur ve muhtaç ailelerimize yetiştirilmek üzere kurban bağışı yapmalarını istedik. Sosyal medya üzerinden ve hayırseverlerimizi gezerek bu kampanyaya destek olmalarını istedik. Sağ olsunlar kendileri de bu kampanyaya ilgi göstererek fakir, muhtaç ve yetim ailelere umut oldular.” ifadesini kullandı.

Yurt dışı olarak 125 kurban hisse vekaleti toplayarak Afrika, Yemen, Asya ve Filistin`e vekalet yoluyla kurban bağışladıklarını belirten Yılmaz, Elazığ ve ilçelerinde yaptıkları çalışmalar hakkında da şunları söyledi:

“Elazığ merkezde ve ilçe temsilciliklerimiz olan Palu, Kovancılar, Karakoçan ve  Maden`de toplamda 7 büyükbaş, 22 küçükbaş olmak üzere yaklaşık 900`ün üzerinde aileye kurban eti ulaştırdık. Hayırseverlerimiz fakir, muhtaç ve yetim ailelerin yüzünü güldürdüler ve onlara umut oldular. Rabbim yaptıkları yardımlardan ve bağışladıkları kurbanlardan dolayı Allah razı olsun. Bizlere vekalet yoluyla kurban bağışlayan hayırseverlerimize Umut Kervanı adına teşekkür ediyorum. Rabbim hayırlarını kabul etsin. Ahirette kurtuluşlarına vesile kılsın."

Palu Umut Kervanı Temsilcisi Osman Zenginoğlu ise yaklaşık 150 aileye kurban eti dağıttıklarını dile getirerek, bu zor zamanda kurban bağışında bulunan hayırseverlere teşekkür etti.