Gaziantep Umut Kervanı'ndan fakir ve muhtaçlar yararına kermes

Gaziantep Umut Kervanı yetim, fakir ve muhtaç aileler ile öğrenciler yararına kermes düzenliyor.

Kentteki fakir ve muhtaçlara yıl içerisinde çeşitli yardımlarda bulunan, binlerce kişiye ayni ve nakdi yardımların yanı sıra kırmızı et, gıda, giyim ve ev eşyası yardımı dağıtan Gaziantep Umut Kervanı, düzenlediği kermeslerle de ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmeye ve onlara umut olmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Gaziantep Umut Kervanı tarafından fakir ve muhtaç aileler ile ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına Şehitkamil ilçesi Atakent Mahallesi’ndeki Gazikent Mehmet Annaç Parkı’nda bugün açılan ve 26 Haziran Pazar gününe kadar devam edecek olan kermeste gıda, giyim, ayakkabı, çeyizlik ve züccaciye, yöresel ev yemekleri ve çeşitli ürünlerin yer aldığı reyonlar bulunuyor.

3 gün devam edecek ve saat 10.00 ila 22,30 arasında açık olacak olan kermese ilk günden yoğun ilginin olduğu görüldü.

video

Kermesten elde edilecek gelirin tamamının yetim, fakir ve muhtaç aileler ile ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına kullanılacağını belirten Gaziantep Umut Kervanı Başkanı Mustafa Özaslan, yaptığı açıklamada, Gaziantep halkını düzenledikleri kermese davet ederek bu hayra ortak olmalarını istedi.

Düzenledikleri kermesin 3 gün süreceğini ifade eden Özaslan, “Kermesimiz 3 gün sürecek. Kermesimizi her yıl muhtaç ve ihtiyaç sahibi aileler yararına düzenliyoruz. Muhtaç ve ihtiyaç sahibi ailelere farklı farklı yardımlarımızda oluyor tabi fakat kermesin ayrı bir güzelliği var. Kermesin, hayır sahiplerinin katkıları ve destekleriyle ihtiyaç sahipleri ailelere ulaştırmaya çalışıyoruz. Kermesten elde edeceğimiz gelirleri de daha önceden tespit etmiş olduğumuz ailelere nakdi olarak ulaştırmaya çalışacağız. Kermesimize ihtiyaç sahipleri için alışverişe gelenler var. Alışveriş yapmak için gelenler var. Bunun da ayrı bir tadı var.” dedi.

Hayır sahiplerini kermese davet eden Özaslan, “Kermesimize katkıda bulunmak için gelen hayır sahiplerimize Allah razı olsun diyoruz. Bu konuda kermesimizden haberi olmayan hayır sahiplerini de sizin aracılığınızla haberdar edip onları da kermesimize davet ediyoruz. Kermeste giyimden ayakkabıya, yöresel ev yemeklerinden gıda ve temizlik ürünlerine kadar her çeşit ürün yer alıyor. Özellikle yöresel yemekler. Biliyorsunuz Gaziantep mutfağı geniş çok zengin. bundan dolayı tüm hayır sahiplerini gelip kermesimizi görmeleri daha hayırlı ve daha güzel olur diyoruz.” şeklinde konuştu.