Haberler

Haberler

Kurtaran: Dinimizin emri olan toplumsal yardımlaşma ve dayanışma tüm toplum tarafından önemsenmeli

Birlik ve beraberlik için önemli bir yere sahip olan toplumsal yardımlaşma ve dayanışma ile ilgili konuşan Umut Kervanı Vakfı Genel Başkanı Cengiz Kurtaran, İslam'ın önem verdiği yardımlaşma konusunun tüm topluma yayılması gerektiğini söyledi.

Detay

Hatay Umut Kervanı mağdur ve ihtiyaç sahibi ailelere yardımda bulundu

İhtiyaç sahibi aileler ile zenginler arasında köprü olan Umut Kervanı, Hatay’ın İskenderun ilçesindeki ihtiyaç sahibi ve yetim ailelere gıda yardımında bulundu

Detay

Umut Kervanı yurt içi ve yurt dışında kırtasiye yardımlarına başladı

Umut Kervanı, 2022-2023 eğitim öğretim yılında ihtiyaç sahiplerine destek olmak amacıyla başlattığı kırtasiye kampanyası çerçevesinde Türkiye başta olmak üzere, Filistin, Yemen, Suriye ve Afrika ülkelerinde yardım çalışmalarına başladı.

Detay

Umut Kervanı Eskişehir'de umut olmaya devam ediyor

Hayır faaliyetlerini Eskişehir'de aralıksız bir şekilde sürdüren Umut Kervanı, kentte yaşayan onlarca ihtiyaç sahibi aileye gıda ve nakdi yardımda bulundu.

Detay

Umut Kervanı kırtasiye yardımı kampanyası başlattı

Umut Kervanı eylül ayında başlayacak olan 2022-2023 eğitim-öğretim yılında öğrencilerin kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamak adına "Yarınlara Umutla" sloganı ile bir kampanya başlattı.

Detay

Umut Kervanı'ndan Gazze için "Acil Yardım" çağrısı

Dünyanın birçok ülkesinde yaptığı yardım çalışmalarının yanı sıra Filistin'de sürekli olarak yardımlarını sürdüren Umut Kervanı, siyonist işgalcilerin başlattığı bombardıman sonrasında "Gazze'ye Acil Yardım" sloganıyla yardım kampanyası başlattı.

Detay

Yurt içi ve yurt dışında yüzbinlerce kişiye kurban eti ulaştırdı

2022 yılı kurban çalışmalarına "Kurbanınız Umut Olsun" sloganıyla başlayarak Türkiye ile birlikte 26 ülkede kurban organizasyonu gerçekleştiren Umut Kervanı, bu kapsamda yüzbinlerce kişiye kurban eti ulaştırdı.

Detay

Hatay Umut Kervanı ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti yardımında bulundu

​​Hatay Umut Kervanı, Kurban Bayramı'nda ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti yardımında bulunarak bayram sevinçlerine ortak oldu.

Detay

Umut Kervanı’ndan Afganistan’a acil yardım çağrısı!

Umut Kervanı Vakfı, depremin vurduğu Afganistan’a acil yardım çağrısı yaptı.

Detay

Bu yıl 25 ülkede kurban vekâletlerini yerine getirecek

Ramazan ayının ardından Kurban Bayramı için çalışmalarına başlayan Umut Kervanı, bu sene Türkiye başta olmak üzere Asya ve Afrika kıtalarında toplamda 25 ülkede kurban organizasyonu gerçekleştirerek yüzbinlerce kişiye umut olacak.

Detay

Umut Kervanı Ramazan ayında yüzbinlerce kişiye yardım ulaştırdı

Umut Kervanı, "Umut Ayı Ramazan" temasıyla başlattığı çalışmalar kapsamında yurt içinde 101 bin 320, yurt dışında ise 37 bin 640 kişi olmak üzere toplamda 138 bin 960 kişiye yardım ulaştırdı.

Detay

Umut Kervanı Eskişehir'de bayramlaşma programı düzenledi

Eskişehir'de yaptığı hayır çalışmalarıyla bilinen Umut Kervanı Eskişehir temsilciliği, Ramazan Bayramı münasebetiyle bayramlaşma programı düzenledi.

Detay

Umut Kervanı'ndan Ramazan Bayramı mesajı

​Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Cengiz Kurtaran, Ramazan Bayramı münasebetiyle yayımladığı mesajda, ihtiyaç sahiplerini unutmayan hayırseverlere, yardım ulaştıran gönüllülere teşekkür etti.

Detay

Umut Kervanı Vakfı Hatay’da ihtiyaç sahibi çocukları sevindirdi

Umut Kervanı Vakfı Ramazan Bayramı öncesinde Hatay’da ihtiyaç sahibi çocuklara bayramlık kıyafet yardımında bulundu.

Detay

Umut Kervanı Vakfından Kadir Gecesi mesajı

Umut Kervanı Vakfı Genel Başkanı Cengiz Kurtaran, Kur'an-ı Kerim'in indirildiği gece ve 83 yıllık ibadete bedel olan Kadir Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Detay