İhtiyaç sahiplerine 'Ramazan kolisi' dağıtıldı

Mardin'in Midyat ilçesinde yardım faaliyetlerini sürdüren Midyat Umut Kervanı, ihtiyaç sahibi ailelere 'Ramazan kolisi' dağıttı.

Yıl boyunca yetim, fakir ve ihtiyaç sahibi ailelere nakdi, gıda ve giyecek yardımında bulunan Midyat Umut Kervanı, Ramazan ayında da yardımlarını sürdürüyor.

Midyat Umut Kervanı Yardım Komisyonu'nca önceden belirlenen yetim, fakir ve muhtaç onlarca aileye Ramazan kolisi yardımı yapıldı. Komisyon üyelerince koliler, ailelere evlerinde teslim edildi. Kimi muhtaç ailelere ise nakdi yardımda bulunuldu.

Yapılan yardımlarla ilgili konuşan Midyat Umut Kervanı Yardım Komisyonu Başkanı Nurettin Ayyıldız, bu yıl çok sayıda ihtiyaç sahibi ailenin başvuru yaptığını ifade ederek hayırseverlere yardım çağrısında bulundu.

Ayyıldız, "Bu yılki Ramazan faaliyetleri kapsamında, Ramazan ayının başından başlayarak gıda kolisi dağıtmaya başladık ve devam ediyoruz. Hayırseverlerin bağışladığı infak, zekât ve fitreleri fakir ve muhtaç ailelere ulaştırmaya çalışıyoruz. Fakir ve muhtaç ailelerin müracaatlarında bu sene epey artış var. Hayırseverlere sesleniyoruz. Bu fakir ve muhtaç ailelere ulaşmak için destek ve infaklarınızı bekliyoruz. Bizler hayırseverlerle fakirler arasında bir köprüyüz. Ramazan ayında özellikle fakirlerin durumunu gözetmek durumundayız. Bu nedenle infak ve yardımlarımızı artırmalıyız. Onların halinden anlamalıyız. Bu yüzden, daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşmak için infak ve yardımlarımızı artırmalıyız. Bu konuda bizi arayın. Sizden gelecek her şeyi fakirlere ulaştıracağız." dedi.