Kayseri Umut Kervanı 127 yetim ve mağdur çocuğa bayramlık hediye etti

​Kayseri Umut Kervanı, cuma günü idrak edilecek olan Kurban Bayramı münasebetiyle yüzü aşkın yetim ve mağdur çocuğa bayramlık elbise hediye ederek yüzlerini güldürdü.

Umut Kervanı Vakfı tarafından başlatılan "Yetim Giyindirme Projesi" kapsamında Kayseri genelinde, yetim, mağdur ve muhtaçlara umut olmak için her bayram öncesi olduğu gibi bu bayramda da yetim ve mağdur çocukları sevindirildi.

Kayseri Umut Kervanı Başkanı Enes Gültekin, her yıl olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı öncesi "Yetim Giydirme Projesi" kapsamında Bayramlık yardımı yaptıklarını ve böylesi bir çalışma yaptıklarından dolayı memnun olduklarını dile getirdi.

Gültekin, "Hedefimiz bayram öncesinde Kayseri’de bulunan yüzlerce yetim ve mağdurları her sene olduğu gibi bu sene de kendi ellerimizle mağazaya götürüp o mutluluklarını birebir yaşayarak giydirmekti. Fakat Covid-19 sürecinden dolayı bir alışveriş mağazasına ait olan hediye kartları daha önce birebir tespit komisyonu görevlilerimiz tarafından tespit edilen 127 yetim ve mağdur ailenin evlerine gidilip teslim edildi." dedi.

"Yardım eden tüm hayırseverlerden Allah razı olsun. Çocuklarını babasız büyüten ve onlara hem annelik hem de babalık yapan annelere Allah yardım etsin." diyen Gültekin, "Çocuklar bizim çocuklarımız, yetimler bizim yetimlerimizdir. Yetim güldükçe dünya da güler. Bu düsturu vakıf olarak kendimize şiar edinmişiz. Peygamberimiz de yetimdi. Bundan dolayı da İslam’da yetimlere çok önem verilmiştir. Bizler bu yetim kardeşlerimizin ihtiyaçlarını sadece bayramdan bayrama karşılamıyoruz sene boyunca hayırseverlerimizin verdiği yardımları onlara ulaştırıyoruz eğer sizlerde yardımda bulunmak isterseniz bizlere şu 0534 295 16 06 numaradan ulaşabilirsiniz. Bayram arifesinde bu çocuklarımızı sevindiren tüm hayırseverlere tekrar teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.