Malatya Umut Kervanı Ramazan ayında 445 aileye yardımda bulundu

Yaptığı hayır faaliyetleriyle ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldüren Malatya Umut Kervanı, Ramazan ayında 445 aileye umut oldu.

Yaptıkları yardım faaliyetleri hakkında açıklamada bulunan Malatya Umut Kervanı Temsilcisi Mehmet Emin Yıldız, 58 aileye gıda kolisi, 171 aileye Ramazan çeki, 63 aileye nakdi yardım, 13 kişiye giyim, 48 aileye kırmızı et, 11 kişiye ayakkabı, bir aileye ev eşyası, 80 aileye süt ile bebe bisküvisi olmak üzere toplamda 445 aileye 89 bin 650 TL değerinde yardımda bulunduklarını söyledi.
Yardımlarının sadece Ramazan ayıyla sınırlı olmadığını yılın 12 ayını kapsadığını belirten Yıldız, daha çok aileye ulaşabilmeleri için hayırseverlere bağış çağrısında bulundu.
Yıldız, "Mübarek Ramazan ayının başlamasıyla bir yandan tespit komisyonlarımız başvuruda bulunan aileleri tespit etmeye çalışırken, yardım komisyonlarımız ise hayırseverlerin bağışladıkları yardımları yardıma muhtaç ailelere ulaştırmak için hummalı bir çalışma içerisine girdiler. Ramazan ayı içerisinde üye ve gönüllü üyelerimiz 89 bin 650 bin TL değerindeki ayni, nakdi, giyim, ayakkabı, kırmızı et, ev eşyası, süt ve bebe bisküvisi gibi yardımları 445 aileye ulaştırdı. Tabi yardımlarımız sadece Ramazan ayıyla sınırlı değil, yılın 12 ayını kapsıyor. Daha çok yardıma muhtaç aileye ulaşabilmemiz için hayırseverlerin desteklerini bekliyoruz. Bu hizmet kervanında gerek bağışta bulunan hayırseverlerimizden gerek işini gücünü bırakarak, Ramazan ayının sıcağında yardımları ailelere ulaştıran üye gönüllülerimize teşekkür ediyoruz, Rabbim kendilerinden razı olsun." dedi.