Mardin Umut Kervanı 135 aileye yardım yaptı

Mardin Umut Kervanı, merkez Artuklu ve Yeşilli ilçeleri ile bağlı köylerde mağdur 135 aileye 13 bin 240 TL değerinde ayni ve nakdi yardımda bulundu.

 Mardin’in Artuklu ve Yeşilli İlçe merkezlerinde ve köylerde de yaptığı insani yardım faaliyetleriyle adından söz ettiren Umut Kervanı, ocak ayı faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaştı.

Ocak ayı içerisinde yapılan yardımlarla ilgili açıklamada bulunan Mardin Umut Kervanı Başkan Yardımcısı Hadi Çakar, 135 aileye 13 bin 240 TL değerinde ayni ve nakdi yardımda bulunduklarını söyledi.

Artuklu merkez mahallelerinde, Kabala ve Ortaköy mahallesi ile Yeşilli merkez mahallelerinde ikamet eden 9 yerli aile ile 62 mülteci aileye toplamda 6 bin 390 TL değerinde gıda yardımı yaptıklarını belirten Çakar, yine 15 yerli aileye 2 bin 250 TL değerinde ev eşyası, 6 yerli aileye 300 TL değerinde elektrikli soba ve 4 yerli aile ile 9 mülteci aileye toplamda 4 bin 300 TL değerinde giyim yardımı yaptıklarını söyledi.

Çakar, “Böylece ocak ayı itibariyle toplamda 135 aileye 13 bin 240 TL değerinde yardım yapılmış oldu.” diye konuştu.

Katkılarından dolayı hayırseverlere teşekkür eden Çakar, mağdur ve muhtaç ailelere daha fazla ulaşma adına destek ve katkılarını esirgememeleri konusunda çağrısında bulundu.