Mardin Umut Kervanı ekim ayında yüzlerce aileye yardım ulaştırdı

Mardin merkez ve ilçelerinde insani yardım faaliyeti yürüten Mardin Umut Kervanı, ekim ayına ilişkin faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaştı.

Ekim ayı içerisinde yapılan yardımlarla ilgili açıklamada bulunan Mardin Umut Kervanı Sekreteri Abdurrahim Özgün, Artuklu merkez mahallelerinde, Ortaköy Mahallesinde ve Yeşilli’de yapılan çalışmaları şöyle özetledi:

“Yeşilli’deki bir Kur’an Kursu’na 500 TL değerinde gıda yardımının yanında kursun tüm öğrenci ve öğretmenlerine de toplamda 40 adet maske paketi bağışında bulunuldu.

Artuklu merkez mahallelerinde 15 aileye yardım kartı, 15 aileye kırmızı et paketi, 75 aileye de giyim paketi verildi. Ayrıca pandemi farkındalığını devam ettirmek için esnaflara yüzlerce maske dağıtıldı.

Artuklu’nun Kabala mahallesinde 6 aileye çocuk bezi yardımında bulunuldu. Artuklu’nun Ortaköy mahallesinde 90 yetim ve muhtaca maske paketi yardımında bulunuldu.

Hayırseverlerin su kuyusu açılmak üzere bize ulaştırdıkları 4000 TL Bangladeş’te ‘Bediüzzaman Said Nursi Su Kuyusu’ açılmak üzere Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı hesabına gönderildi.

Kutlu Doğum münasebetiyle hayırseverlerimizin Afrika’da mevlid yemeği verilmek üzere bize ulaştırdığı 408 kişilik yemek için 6 bin 120 TL yine Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı hesabına gönderildi. Hamdolsun ki aylık faaliyet raporuna kalmadan yemekler verildi, hayırseverlere özel çekilmiş videolar Afrika’dan gelmeye başladı.

Bu arada daha önce Umut Kervanı aracılığıyla Afrika ve Asya’da su kuyularını açtıran 3 hayırsever, yetim ve muhtaçlarla ilgili duyarlılık sahibi iki okul idaresi ve yine yetim çalışmalarına verdiği destekten dolayı bir iş adamı ziyaret edip her birine ayrı ayrı teşekkür plaketlerini takdim ettik.”

Özgün, son olarak, “Hayırsever kardeşlerimize mevlid yemeği için ve suyu kuyularının açılması için bağışta bulunmak için gösterdikleri teveccühe teşekkür ediyoruz. Rabbim ecirlerini kat kat versin, karşılığında cennetler ihsan etsin.” diye konuştu.