Mardin Umut Kervanı eylül faaliyet raporunu açıkladı

Sahadaki çalışmalarına devam eden Mardin Umut Kervanı, eylül ayında 79 aileye 20 bin 800 TL değerinde çeşitli yardımlar ulaştırdı.

Kurulduğu günden bu yana en aktif şekilde insani yardım sahasında çalışma yapan Mardin Umut Kervanı, eylül ayında da çalışmalarına devam etti.

Eylül ayı faaliyet raporunu basın aracılığıyla kamuoyuyla paylaşan Mardin Umut Kervanı Sekreteri Abdurrahim Özgün, “İnsani yardım alanında icra ettiğimiz çalışmaları basın yoluyla kamuoyuyla paylaşmayı şeffaflık ilkesinin gereği olarak görüyoruz,” dedi.

Özgün,  “Allah’a hamd olsun ki insani yardım çalışmalarımız ilk günkü heyecanla sürüyor. Bu minvalde eylül ayında da hayırsever kardeşlerimizin bize ulaştırdıkları bağışları asıl sahiplerine aileye ulaştırdık.” diye konuştu.  

179 aileye 20 bin 800 TL yardım ulaştırdıklarını kaydeden Özgün, “90 aileye 6 bin 750 TL değerinde kırmızı et paketi, 75 aileye 11 bin 250 TL değerinde giyim paketi, aile boyu FMF hastası olan ve bilgisayarı olmadığından uzaktan eğitime katılmayan bir öğrenciye 1000 TL değerinde 1 bilgisayar, 12 aileye bin 800 TL değerinde ev eşyası ulaştırdık.”  dedi.

"Bangladeş’te su kuyusu projesine dahil olduk”

Özgün, “Ayrıca Bangladeş’in suya erişemeyen kesimlerinde su kuyusu açılması için de 1 hayırseverimizin bize ulaştırdığı 4000 TL’yi ‘Seyda Molla Muhammed Said Varol Su Kuyusu’ adıyla su kuyusu açılması için Umut Kervanı Vakfı’na ulaştırdık. Bu şekilde hayırseverlerimizin ayni ve nakdi bağış şeklinde bize ulaştırdıkları toplamda 24 bin 800 TL’yi sahiplerine ulaştırmış olduk. Allah insani yardım için bağışlayan, katkı sunan ve bir şekilde emeği olan herkesten razı olsun.” dedi.