Mardin Umut Kervanından İdlib'e giyim kolisi gönderildi

Ramazan ayında yardım faaliyetlerini hızlandıran ve gün geçtikçe de arttıran Mardin Umut Kervanı bu sefer de "15 Nisan Yetimler Günü" münasebetiyle, İdlib'teki yetim ve muhtaçlara yardım elini uzattı.

Oruçla beraber gelen bereket ve rahmeti herkesin hissetmesi için üye ve gönüllülerle var gücüyle çalışan Mardin Umut Kervanı "15 Nisan Yetimler Günü" nedeniyle Suriye'nin İdlib kentinde çadır kentlerde yaşayan yetim ve muhtaçlara 200 bin TL değerinde ferace, çanta ve ayakkabıdan oluşan giyim kolisi gönderdi.

" Ramazan bereketiyle çalışmalarımız ivme kazanmıştır”

Yetimleri sevindirmenin dünyayı sevindirmek olduğunu belirten Mardin Umut Kervanı Başkanı Fatih Akman, "Mardin Umut Kervanı olarak hamdolsun insani yardım faaliyetlerine sürekli şeklinde devam ediyoruz. Ramazan bereketiyle çalışmalarımız ivme kazanmış ve her gün çalışmalarımıza yeni bir çalışma eklemekteyiz. Bursa'dan hayırsever iş adamı bir abimizin Mardin Umut Kervanına bağışlamış olduğu 2 bin 40 tane ferace vardı. Bunların yaklaşık 1500 adedini yerelde temsilcilik ve kardeş STK'larla yetim ve muhtaçlara ulaştırdık. 500 adedini ise İdlib'te bulunan yetim ve muhtaçlara ulaştırmak üzere ayırmıştık. Bugün bunları kolileyerek Hatay'ın Reyhanlı ilçesine oradan da İdlib'teki yetim ve muhtaçlara gönderdik.” dedi

15 Ramazan’ın "Dünya Yetimler Günü" olduğunu hatırlatan Akman “Bu münasebetle istedik ki Mardin Umut Kervanı olarak yapacağımız çalışmayı Suriye'nin İdlib kentinde çadır kentlerde ki yetim ve muhtaçlara yönelik yapalım. Bu çerçevede yetim kardeşlerimize 200 adet takım giyim gönderdik. Bununla beraber feracelerle dağıtılması için bayan çantaları, ayakkabı ve çocuk pantolonları paketlere doldurarak toplamda 25 koli giyim eşyası çalışması oldu. Allah'ın izniyle bu yardımlar en kısa sürede Mardin Umut Kervanı ve hayırseverleri adına Suriye'nin İdlib kentinde ve çadır kentlerdeki yetim ve muhtaçlara ulaştırılacak. Rabbim katkı sunan hayırsever abimizden ve bu işin mutfağında koşturan, ter döken, yorulan kardeşlerimizden razı olsun. Ramazan ayının ortasına, yetimler gününe doğru giderken bu çalışmalar ve Mardin Umut Kervanının düzenlediği çalışmalar İnşallah aynı ivmeyle devam edecektir. Yerelde gıda dağıtımlarımız da devam ediyor." şeklinde konuştu.