Mersin Umut Kervanı onlarca yetimi giydirdi

​Toplumda ihtiyaç sahibi her kesime ulaşmayı kendisine ilke edinmiş Umut Kervanı, Mersin’de düzenlediği programla yetim çocukları giydirerek sevindirdi.

Yetim çocukların ihtiyaçlarını karşılamak üzere proje başlattıklarını söyleyen Mersin Umut Kervanı Başkanı Mehmet Derman, yetimlerin şefkat ve merhametle gözetilmesi gerektiğini vurguladı.

Yetim giydirme projesiyle ilgili bilgi veren Derman, “Umut Kervanı olarak bugün Dünya Yetimler Günü münasebetiyle onlarca yetim çocuğumuzu mağazaya getirip giydirdik. Herkes istediği gibi ayakkabısından elbisesine kadar alarak sevinip mutlu oldular. Dünya yetimler gününü sadece yılda bir sefer algılamamalıyız. Her zaman bu yetimlerimize sahip çıkmamız lazım. Hayatın her alanında yetimlerimize bir şefkat ve merhametle onları kollayıp gözetmemiz gerekiyor.” dedi.

Hayırseverlerin yapmış oldukları yardımlardan dolayı teşekkür eden Derman, “Bu vesileyle bugün onlarca yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğumuzu sevindirdik bu hayra ortak olan ve vesile olan tüm hayırseverlerimizden Allah razı olsun. Gerçekten bu mutluluklarına bizler şahit olduk, keşke hayırseverlerimizde birebir burada olup hayra ortak olmuş olsalardı. Onlar gelmemiş olsa bile bizler onların yaptıkları hayırları ulaştırmış olduk.” şeklinde konuştu.