Minikler harçlıklarını yetimlere bağışladılar

Batman’da minik çocuklar, biriktirdikleri harçlıklarını yetimlere verilmek üzere Umut Kervanına bağışladılar.

Batman'da 7 yaşındaki Azranur ile 5 yaşındaki kardeşi Ali Eymen Çetiz isimli küçük çocuklar, biriktirmiş oldukları harçlıklarını Batman’da yetimlere verilmek üzere Umut Kervanına bağışladı.

Çocukların bu davranışının büyüklere adeta ders niteliğinde olduğunu belirten Batman Umut Kervanı Başkanı M. Ali Işık, bu gibi yardımların manevi değerinin çok yüksek olduğunu söyledi.

İnsanlarda yardımlaşma duygusunun küçük yaşlardan itibaren oluşturulması gerektiğini ifade eden Işık, "7 yaşında olan Azranur ve 5 yaşındaki kardeşi Ali Eymen Çetiz adlı minik kardeşimiz, biriktirdikleri harçlıklarını ihtiyaç sahibi yetimler yararına kullanacak şekilde bizlere bağışladılar. Aileleriyle birlikte ellerinde kumbaralarıyla Umut Kervanına gelen minik kardeşlerimizin bu anlam yüklü davranışları her türlü takdire şayandır. Kardeşlerimizin bu yaşta paylaşma duygusunu elde etmeleri çok önemlidir. Bundan dolayı kendilerini ve onları yetiştiren ailelerini tebrik ediyoruz. Umarız bu gibi görüntüler toplum arasında yaygınlaşır." diye konuştu.