Siirt Umut Kervanı Kızılay'a kan bağışında bulundu

Covid-19 nedeniyle Türkiye genelinde kan stoklarının kritik seviyenin altına düşmesi üzerine başlatılan kan bağışı kampanyasına kurumsal destekler gelmeye devam ediyor.

Kan verme kampanyası çerçevesinde Siirt Umut Kervanı yönetimi, gönüllüleri ile birlikte, iftar sonrası Kızılay’a kan bağışında bulundu.

Ramazan ayına girilmesiyle beraber halkın oruçlu olması ve salgın hastalık, Kızılay'a yapılan kan bağışı oranlarını aşağılara çekti.

Kızılay'a destek olmak için Kızılay Kan Merkezini ziyaret eden Siirt Umut Kervanı üye ve gönüllüleri, kan bağışında bulundu.

"İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır"

Siirt Umut Kervanı Başkanı Ramazan Tokdemir, etkinliğe katılan gönüllülere teşekkür ederek Siirt halkını kan bağışında bulunmayı davet etti.

Tokdemir, "Kızılay kan bağışı çağrısında bulunmuştu. Bizler de Siirt Umut Kervanı olarak kan bağışında bulunduk. İnşallah faydalı olur. Bizler bu vesileyle buradan tüm vatandaşlarımızı özellikle de geçleri kan bağışı yapmaya davet ediyoruz. İnsanların kan ihtiyaçlarını karşılama adına böyle bir kuruluşun olması gerçekten güzel. 'İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.' Hadis-i Şerif'in şiarıyla topluma yararlı bireyler olma adına bu erdemli davranışı sergileyen gönüllerimize teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.