Tarsus Umut Kervanı muhtaç ailelere Ramazan Bayramı öncesi yardım ulaştırdı

Tarsus Umut Kervanı Vakfı Temsilciliği, bayrama çok az bir süre kala, özellikle semt pazarlarının haftada bir kurulmasına izin verildiği bir zamanda onlarca ihtiyaç sahibi aileleye sebze dağıtarak yüzlerini güldürdü.

Yaptıkları yardımlardan dolayı muhtaç ailelerin gönlünü kazanan Tarsus Umut Kervanı Başkan Yardımcısı Ramazan Tekyıldız, Ramazan ayında muhtaç ailelerin yüzlerini sevindirdikleri ve 17 günlük kapanmadan dolayı ihtiyaç sahibi aileleri yalnız bırakmadıklarını, bu kapsamda onlarca aileye yardımda bulunduklarını söyledi.


Yaptıkları yardımları anlatan Tekyıldız, "Umut Kervanı olarak Tarsus'ta Ramazan ayının ilk günlerinden şimdiye kadar yüzlerce ihtiyaç sahibi yetim ve mağdur ailelerimize ulaştık. Bu ailelerimizin yüzünde bir gülümseme oluşturduk, onların maddi ve manevi anlamda sıkıntılarını gidermeye çalıştık. 150'ye yakın ihtiyaç sahibi aileye gıda kolisi ulaştırdık. Hakeza kırmızı et yardımlarımız ve günlük düzenli bir şekilde ihtiyaç sahibi ailelerimize taze ekmek dağıtımlarımız olmuştur. Ramazan ayının ilk 15 gününde düzenli bir şekilde ihtiyaç sahibi ailelerimize sıcak yemek dağıtımlarımız olmuştur.” şeklinde konuştu.

Salgın nedeniyle muhtaç ailelerin sıkıntılarını gidermek için çaba sarf ettiklerini söyleyen Tekyıldız, "Pandemi sürecinin başlamış olduğu bu 17 günlük kısıtlamada da ihtiyaç sahibi ailelerimizi yalnız bırakmadık. Bu ailelerimize günlük düzenli bir şekilde ekmek dağıtımlarımız ve zorlu günlerde onlara gıda yardımlarımız oldu. Bugün de hayırseverlerimizin bağışlamış olduğu sebzeleri ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştıracağız. Yüzlerce eve patlıcan ve biber yardımımız olacaktır. Rabbim bu hayırdan dolayı hayırseverlerden razı olsun. Biz Umut Kervanı olarak sahadayız, çalışmalarımız devam ediyor. Sizler de ihtiyaç sahibi ailelerin yüzlerini güldürmek istiyorsanız, ister bizim aracılığımızla isterseniz de bizatihi kendiniz bu yardımları ulaştırabilirsiniz. Allah'a emanet olun." ifadelerini kullandı.