Telefon almak için biriktirdiği parayı Filistin'e bağışlayan engelli gence telefon hediye edildi

Siyonist işgalcilerin Filistin'e yönelik baskılarına duyarsız kalmayarak cep telefonu almak için biriktirdiği parayı bağışlayan engelli genç Yusuf Daşkın, gösterdiği örnek davranış sebebiyle bir hayırsever tarafından cep telefonuyla ödüllendirildi.

İstanbul Fatih'te ikamet eden ve siyonistlerin Filistinli Müslümanlara yönelik katliamlarına izlediği haberler sayesinde haberdar olan engelli Yusuf Daşkın (21), yaşananlara kayıtsız kalmayarak cep telefonu için biriktirdiği tüm parayı Umut Kervanı Vakfı aracılığı ile Filistin'e göndermişti.


Gösterdiği örnek davranışın haber olması sonrasında genci onurlandırmak isteyen bir hayırsever, yine Umut Kervanı aracılığı ile gence bir telefon hediye etti.


Engelli genç cep telefonu almak için biriktirdiği parayı Filistin'e bağışladı
Hediye edilen telefonu Yusuf Daşkın'a teslim eden Umut Kervanı Fatih Temsilcisi Cahit Dağhan, bu hayra vesile olan hayırsevere teşekkür etti.

Dağhan, "Filistin'deki olayların başlamasıyla beraber Umut Kervanı olarak hazırlıklarımızı, duyurularımızı yaparak gerekli çalışmalara başladık. Yusuf kardeşimiz de olaylardan etkilendiği için kumbarasında telefon almak için biriktirdiği parayı getirip vakfımıza teslim etti. Biz de vakıf olarak bu parayı Filistin'deki kardeşlerimize ulaştırdık. Kardeşimizin bu güzel davranışı haber olunca bir hayırsever de Yusuf kardeşimize teslim edilmek üzere bize bir telefon hediye etti. Biz de vakıf olarak hayırsever kardeşimizin hediyesini Yusuf Daşkın kardeşimize teslim ediyoruz. Rabbim hayırseverlerden razı olsun." dedi.

Hediyesini teslim alan Yusuf Daşkın, "Ben biriktirdiğim parayı Allah rızası için Filistin'e gönderdim. Hayırsever bir abimiz de Allah rızası için bana bu telefonu hediye etmiş. Ona çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun." diye konuştu.