Umut Kervanı Afganistanlı kadına tekerlekli sandalye yardımında bulundu

Batman Umut Kervanı, hayırseverler tarafından karşılanan tekerlekli sandalyeyi yürüme güçlüğü çeken yaşlı Afganlı kadına teslim etti.

Yaptıkları yardım ile ilgili açıklama yapan Batman Umut Kervanı gönüllüsü Emin Sabaz, ihtiyaç sahipleri ile zenginler arasında köprü vazifesi gördüklerini söyledi.

Sabaz, hayırseverlerin katkılarıyla yürüme güçlüğü çeken ve kendilerine yardım başvurusunda bulunan Afganlı kadına tekerlekli sandalye yardımında bulunduklarını belirtti.

İhtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmek için yoğun bir çaba içerisinde olduklarını vurgulayan Sabaz, “Umut Kervanı olarak hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri arasında bir köprü vazifesini görüyoruz. Bugüne kadar yaptığımız yardımlar hep bu doğrultudadır. İhtiyaç sahiplerinin ihtiyacını karşılamak için elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Bu Afganlı aile de yardım için bize başvurmuş, tekerlekli sandalye talebinde bulunmuştu. Bizlerde hayırseverlerden bu tekerlekli sandalyeyi tedarik edip kendilerine ulaştırdık. Allah hayırseverlerimizden razı olsun.” dedi.

Kendisine tekerlekli sandalye yardımı yapılan Afganlı Masoomeh Nabavi, sevincini dile getirerek, yardımlarından ötürü Umut Kervanı yetkililerine teşekkür etti.