Umut Kervanı Ankara'daki muhtaç ailelere “Ramazan kolisi” dağıttı

Türkiye’de ve dünyanın dört bir yanında yardım çalışmalarını sürdüren Umut Kervanı, Ankara’daki muhtaç ailelere de “Ramazan erzak paketi” yardımında bulundu.

Umut Kervanı, “Hayat Birlikte Güzel” sloganıyla başlattığı yardım çalışmalarıyla fakir, mülteci ve muhtaç ailelere hazırlanan Ramazan kolilerini dağıtmaya devam ediyor.

Yardım çalışmalarıyla yoksul ve mağdurların yüzünü güldüren Umut Kervanı, Ankara’da bulunan muhtaç ailelere yardım elini uzattı.

Hayırseverlerin destekleriyle muhtaçlara ayni ve nakdi yardımlar ulaştıran Umut Kervanı, Ramazan ayı boyunca da gelen yardımları maddi durumu düşük olan yetim, mülteci ve muhtaç ailelere dağıtacak.

Bu yardımların bayram arifesine kadar süreceği belirtilirken, Ramazan ayı bittikten sonra da muhtaç ailelere yardımların devam edeceği kaydedildi.

Zengin ve muhtaçlar arasında hayır köprüsü olduklarını belirten Umut Kervanı Ankara Temsilcisi Abdulvahap Koyuncu, Umut Kervanı olarak Ramazan ayında yetim, fakir ve muhtaç ailelere ulaşmak için ellerinden gelen her türlü gayreti sarf edeceklerini söyledi.

Koyuncu, “Ankara Umut Kervanı olarak öncelikle Coronavirus’unden dolayı hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Hastanede olanlara da Allah’tan şifa diliyoruz. ‘Hayat Birlikte Güzeldir’ sloganıyla yıl boyunca devam eden yardımlarımız Ramazan’da kat kat artarak devam ediyor. Umut Kervanı olarak öncelikle yetimlere, fakirlere, yaşlılara ve kimsesizlere yardımlarımız devam ediyor. Vakfımıza destekte bulunan hayırseverlerimize desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Rabbim yardımlarını kendi katında kabul etsin inşallah.” ifadelerini kullandı.

Kendilerine yardım yapılan aileler de sevinçlerini dile getirerek, Umut Kervanı yetkililerine teşekkür ettiler.