Umut Kervanı bayram öncesi yetim çocukları mutlu etmeye devam ediyor

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde hizmetlerini sürdüren Umut Kervanı Viranşehir Temsilciliği, tarafından Kurban Bayramı öncesi yüzlerce yetim ve muhtaç çocuğa bayramlık elbise giydirildi.

Umut Kervanı yetkilileri tarafından dana önce tespiti yapılan onlarca yetim çocuk, ilçede bulunan temsilciliğe götürülerek, diledikleri şekilde kıyafet giydirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Umut Kervanı İlçe Temsilcisi Sait Karatay, “Her yıl Kurban Bayramı vesilesiyle Umut Kervanın düzenlemiş olduğu yetim giyindirme projemiz bu yılda devam etti. Yetim kardeşlerimizi giyindirdik. Bir nebze de olsa yetimlerimizin yüzlerini güldürmeye çalıştık. İnşallah bu projemiz devam edecektir." dedi.

"Yetim gülerse, dünya güler" bilinciyle hareket ettiklerini belirten Karatay, "Elbise dağıttığımız yetim çocukların yüzlerindeki tebessümü müşahede ettik, onların sevincine şahit olduk. Bizler sadece zengin ile fakir arasında bir köprüyüz. Başta hayırseverlerimiz olmak üzere, yetim çocukların tespitini yapan, gerek elbiseleri, yetim ve muhtaç ailelerin evlerine kadar götüren ve gerekse de temsilciliğimizde yetim çocukları giydirmesinde uğraşan üye ve gönüllülerimize teşekkür ederiz. Rabbim emeği geçenlerden razı olsun." şeklinde konuştu.