Umut Kervanı Bingöl'de 422 aileye yardımda bulundu

Bingöl Umut Kervanı, ağustos ve eylül aylarında 422 ihtiyaç sahibi aileye toplam 85 bin 392 TL değerinde gıda, kırmızı et ve nakdi yardımında bulundu.

Yaptığı hayırlı hizmetlerle adını duyuran Umut Kervanı Vakfı üyesi Bingöl Umut Kervanı, 2020 yılı ağustos ve eylül aylarına ait faaliyet raporlarını açıkladı.

Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkan Yardımcısı Refik Gönül, "Ağustos ve eylül aylarında; 42 aileye gıda kolisi, 147 aileye kırmızı et, 33 aileye nakit para, 200 öğrencimize kırtasiye yardımında bulunduk. İki aileye mutfak ocağı, bir aileye de çamaşır makinesi ve ev eşyaları yardımında bulunduk. Toplamda 422 aileye yardım yaptık." dedi.

Paylaştıkça mutlu olan ve verdikçe zenginleşen anlayışı yeniden tesis edilmesi gerektiğini dile getiren Gönül, şunları söyledi:

Kapitalist sistemin insanı oburlaştırdığı, doymak bilmez bir canavara dönüştürdüğü ve sosyal yaşamı adeta felç ettiği bir dönemde, manevî değerlerimizi yeniden sahiplenmek ve infak ruhunu geliştirmek mecburiyetindeyiz. Zira bu sistem, insanları hem bireyselleştiriyor hem de bencilleştiriyor. Sadece kendini düşünen, etrafında olup bitenden habersiz, çevresine karşı duyarsız ve sosyal sorumluluklarının farkında olmayan tehlikeli bir nesil üretiyor. Bu anlayış, birçok değerimizi örselediği gibi, karşılıksız verme, paylaşma, sadaka ve infak ruhunu da büyük ölçüde tahrip ediyor. Oysa bizler, mutluluğumuzu başkalarının mutluluğunda bilen; sıhhat ve selametliğimizi, toplumun bir bütün olarak selametinde arayan, iman ve infak medeniyetinin mensuplarıyız. Hal bu iken; sosyal konumumuzu yeniden gözden geçirmeli, 'Paylaştıkça mutlu olan ve verdikçe zenginleşen' anlayışı, hep birlikte yeniden inşa etmenin çaba ve gayreti içerisinde olmalıyız. Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak ağustos ve eylül aylarında tespit ettiğimiz muhtaç ailelerimize gıda kolisi, et, nakit para ve kırtasiye yardımında bulunduk. Bu yardımlarımızı gerçekleştirirken en çok çocukların kırtasiye malzemesi aldıklarında ki sevincine şahit olduk.  Bu pandemi sürecinde eğitime katkı sunabildik ise ne mutlu bizlere. Bunun dışında diğer yardımlarımızı da hayırseverlerimizin bizlere yapmış olduğu bağışlar ile gerçekleştirdik. İnşallah bundan sonra da elimizden geldikçe bizlere başvuran ve tespit ettiğimiz fakir ve muhtaç olanlara yardımlarımızı ulaştırmaya devam edeceğiz. Emeği ve katkısı bulunan tüm hayırseverlerimizden Allah razı olsun.

Son olarak Gönül, kendilerine ulaşmak isteyen hayırseverler için iletişim bilgilerini paylaştı:

"İrtibat Telefon: 0545 221 87 48 / 0426 214 69 70

Yeşilyurt Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi İş gören Otomotiv Apt. B/Blok No:22/14 Bingöl