Umut Kervanı Diyarbakır'da ihtiyaç sahibi çocuklara kışlık yardımında bulundu

"Bir Bot-Bir Mont" Projesi başlatan Umut Kervanı, Diyarbakır'da yüzlerce ihtiyaç sahibi ailenin çocuğunu giydirerek sevindirdi.

Yurtiçinde ve yurtdışında fakir ve muhtaç ailelere yönelik yardım faaliyeti yürüten Umut Kervanı, "Bir Bot-Bir Mont" kampanyası kapsamında hayırseverlerin destekleriyle bir araya getirdiği kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahibi ailelere dağıtmaya başladı.

Yapılan çalışma hakkında bilgi veren Diyarbakır Umut Kervanı Başkanı Şahin Elelçi, "Her yıl Umut Kervanı'nın 'Kışları Bahara Çevirelim' sloganıyla çıktığımız bu yolda, bu yıl da inşallah bizde kayıtları bulunan yüzlerce ailenin çocuklarını yardımsever bağışçılarımızın desteğiyle giydirme imkanına sahip olduk. Bu işin müsebbibi olan hayırseverlerden bir kez daha Allah razı olsun." şeklinde konuştu.

"Attığımız adımla onların mutluluklarına ortak olduk"

Elelçi, "Umut Kervanı'nda kayıtları bulunan muhtaç ailelerimizin çocukları, bu kış da üşümesin ve gözleri umutsuz bakmasınlar diye onlar için bu çalışmayı başlatmış bulunmaktayız ve onların umutları olmaya devam ediyoruz. Kışlarını bahara çevirme adına atmış olduğumuz bu adımla birlikte onların mutluluklarına ortak olduk. Hamdolsun bedenleri yine üşümedi ve ısınma fırsatı buldular. Bu çalışmalarımızı sadece Diyarbakır'da değil, Türkiye'nin dört bir tarafında olduğu gibi Diyarbakır merkez ve taşra ilçelerimizde de gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun." ifadelerini kullandı.

Kışlık kıyafet yardımı alan aileler duygularını paylaşarak Umut Kervanı'na teşekkür etti.