​Umut Kervanı Diyarbakır'dan İdlib'e 2 TIR yardım gönderdi

​Diyarbakır Umut Kervanı, insanlık dramının yaşandığı İdlib'e içinde battaniye, gıda malzemesi ve temizlik eşyalarının bulunduğu 2 TIR'lık yardım malzemesini gönderdi.

Suriye rejimi ve destekçilerinin haftalardır yoğun bombardıman altında tuttuğu İdlib’den çok sayıda sivil, Türkiye sınırına doğru göç etmeye başladı. Şehirde kalan siviller ise güvenlik tehlikelerinin yanı sıra, temel yaşam ihtiyaçlarından yoksun kalmış durumda.

Diyarbakır Umut Kervanı, gıda malzemeleri, temizlik eşyaları, battaniye ve 'Bir mont bir bot' kampanyasından ellerine ulaşan yardımları topladı. Toplanan yardımlar TIR'lara yüklenerek Türkiye sınırındaki güvenli bölgelere göç eden ve zor şartlarda hayata tutunmaya çalışan İdliblilere ulaştırılmak üzere Diyarbakır'dan uğurlandı.

Umut Kervanı yetkililerinden Abdurrahim Karadeniz, "Umut Kervanı olarak mağdur İdlib halkı için başlattığımız 'Bir mont bir bot' kampanyasından gelen malzemeleri, gıda paketleri, battaniye ve temizlik eşyalarını toplayarak TIR'larımıza yükledik. Diyarbakır'da 2, Adana'da ise bir TIR olmak üzere toplamda 3 TIR yola çıktı. Allah'ın izniyle gereken yerlere ulaştırıp dağıtımını yapacağız. Yardımlarda bulunan hayırseverlerin Allah hayırlarını kabul etsin. İnşallah bu tür yardımlarımız da devam edecektir." dedi.