Umut Kervanı hasta gencin umudu oldu

Maddi imkânsızlıklar ve hastaneden randevu alamaması nedenleriyle tedavisi geciken 17 yaşındaki gencin dramını gündeme taşıyan İLKHA'nın haberi üzerine girişimler sonucu hastaneden randevu alındı.

Mardin'in Midyat ilçesinde bacaklarındaki Romatoid Artrit (iltihaplı romatizma) hastalığı nedeniyle uzun süredir randevu alınamadığı için tedavisi geciken ve yürüyememe tehlikesiyle karşı karşıya kalan 17 yaşındaki Ahmet Kaya'nın ailesi yardım talebiyle Umut Kervanı'na başvurdu.

Umut Kervanı Midyat Temsilciliği de aileyi evlerinde ziyaret ederek yardım çağrısı yaptı.

İLKHA'nın, ailenin durumunu gündeme taşımasının ardından birçok kurum ve hayırsever çeşitli girişimlerde bulundu. Maddi yardımlarda da bulunulan ailenin 17 yaşındaki çocukları için yapılan girişimler sonuç verdi ve İstanbul Balta Limanı Kemik Hastanesi'nden Temmuz ayının 17 'sine randevu alındı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan hasta gencin babası Salih Kaya, "11 aydır randevu için bekliyorduk. Son çare olarak Umut Kervanı ve İlke Haber Ajansı aracılığıyla sesimizi duyurduk. Haberin ardından birçok hayırseverden ve çeşitli kurumlardan konuyla ilgili destek aldık. Günlerdir randevu için uğraşıyorum. Cumhurbaşkanlığı ve Sağlık Bakanlığına derdimizi anlattık. Çok şükür bu ayın 17'sine randevu aldık. Hemen İstanbul'a gideceğiz. Tek isteğimiz çocuğumuzun tedavi olması. Maddi olarak destek bekliyoruz. Destek veren Sayın Milletvekillerimize, tüm kurum ve hayırseverlere teşekkür ediyorum." dedi.