Umut Kervanı Manavgat'ta yangından etkilenen vatandaşları ziyaret etti

​Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Cengiz Kurtaran, beraberindeki heyetle birlikte Manavgat'ta çıkan yangında mağdur olan aileleri ziyaret etti.

Manavgat'a bağlı Evrenseki mahalle muhtarı Hasan Kaya ile birlikte hasar gören bölgeleri ziyaret eden Kurtaran, yangın sonrasında oluşan hasar ile ilgili Muhtar Kaya'dan bilgi aldı. Kurtaran bölgede yaşayan birçok vatandaşı da ziyaret etti.


Gerçekleştirdikleri ziyaretle ilgili konuşan Umut Kervanı vakfı Genel Başkanı Cengiz Kurtaran, "Bugün buraya İzmir, Denizli, Bursa, Antalya ve Konya illerindeki Umut Kervanı derneklerinin başkanlarıyla birlikte vatandaşlarımızı ziyarete geldik. Evrenseki mahalle muhtarı Hasan Kaya ile birlikte yangının hasar bıraktığı alanları gezdik. Dehşet verici manzaralar var. Evrenseki'de toplamda 80 ev yanmış durumda. Sevindirici olan yanan evlerde can kaybı yok. Belli ihtiyaçlar var. Önümüzdeki günlerde inşallah ihtiyaç duyulan noktalarda yardımlarımızı ulaştıracağız. Bununla birlikte yanan ormanlarımızın yeniden yeşermesi için orman bakanlığı ile birlikte fidan projesi başlattık." dedi.