Umut Kervanı Midyat'ta ihtiyaç sahiplerine Ramazan kolisi dağıttı

Ramazan ayında yardım çalışmalarını artırarak sürdüren Umut Kervanı, Midyat ilçesinde ihtiyaç sahibi yüzlerce aileye gıda kolisi yardımında bulundu.

Umut Kervanı, il il, ilçe ilçe gerek yardım gönüllüleri gerekse STK'lar aracılığıyla en ücra yerlere hayırseverlerin bağışlarıyla hazırlanan gıda kolileri veya nakdi yardımları ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmaya devam ediyor.

"Ramazan Umut Olsun" sloganıyla Ramazan ayında çalışmalarını sürdüren Umut Kervanı, Mardin'in Midyat ilçesinde, aralarında Suriyeli ihtiyaç sahibi ailelerin de bulunduğu yüzlerce muhtaç aileye gıda kolisi yardımında bulundu.

Yardım Komisyonu tarafından önceden tespit edilen yüzlerce aileye, içerisinde muhtelif gıda malzemelerinin bulunduğu yardım kolileri teslim edildi.

Umut Kervanı Midyat Yardım Komisyonu Başkanı Nureddin Ayyıldız, salgın nedeniyle bu yıl çok fazla müracaat aldıklarını, bu nedenle sınırlı sayıda yardım yapabildiklerini ifade ederek hayırseverlere bağış yapmaları çağrısında bulundu.

Umut Kervanı Midyat Yardım Komisyonu Başkanı Nureddin Ayyıldız

Ayyıldız, "Midyat Umut Kervanı olarak, yardım çalışmalarımız Ramazan ayında da devam ediyor. Yaklaşık yüz aileye gıda yardımında bulunduk. Muhtaç sayımız fazla ve aynı oranda hayırseverlerin bize ulaşması lazım. Çünkü özellikle bu salgın nedeniyle muhtaçlarda epey bir artış var. Onun için hayırseverleri bağış yapmaya davet ediyoruz. Daha Ramazan ayının sonuna gelmeden yapılan yardım ve bağışları fakirlere ulaştırmak için çalışacağız. Midyat Umut Kervanı olarak bağış yapan hayırseverlerimize teşekkür ederiz. Allah kendilerinden razı olsun." şeklinde konuştu.