Umut Kervanı Ramazan ayında da

Van Umut Kervanı, Recep ve Şaban ayı içerisinde 458 muhtaç ve yetim aileye toplam 45 bin 200 TL değerinde gıda, yakacak, mobilya ve ev eşyası yardımında bulundu. Derneğin, Ramazan ayı içinde 500 aileye daha yardım ulaştıracağı belirtildi.

Kurulduğu günden bu yana muhtaç ve yetimlerin imdadına koşan ve onları yalnız bırakmayan Van Umut Kervanı, yılın bütün aylarında yardım faaliyetlerini sürdürüyor. Hayırseverler ile muhtaç aileler arasında köprü görevini üstlenen Van Umut Kervanı, vazifesini en güzel şekilde yerine getirmek için büyük çaba harcıyor.

Ramazan ayı öncesinde yaptıkları yardım faaliyetlerini Ramazan ayında da arttırarak devam ettireceklerini belirten Van Umut Kervanı yetkilileri, Ramazan ayında 500 aileye yardım ulaştıracaklarını ve Ramazan Bayramı'nda da giyim yardımında bulunacaklarını ifade etti.


Dernek olarak Recep ve Şaban aylarında 400 aileye gıda kolisi, 40 aileye 25 bin 800 TL değerinde odun ve kömür yardımı, 38 aileye 11 bin 400 TL değerinde nakdi yardımda bulunduklarını dile getiren Van Umut Kervanı Saymanı Kasım Keklik, ayrıca 20 aileye 8 bin değerinde mobilya ve ev eşyası ve 400 aileye birer torba patates ve soğan yardımında bulunduklarını belirtti.

Ramazan ayı içerisinde ise 500 küsur ihtiyaç sahibi aileye gıda yardımında bulunacaklarını ifade eden Keklik, Ramazan Bayramı nedeniyle muhtaç ve yetim ailelere de giyim yardımında bulunacaklarını, ayrıca her ay 30 aileye düzenli olarak ekmek yardımında bulunduklarını ifade etti

Keklik, "Yaptıkları yardımlarla bizi yalnız bırakmayan esnaf ve hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz. Allah kendilerinden razı olsun. Bu münasebetle hayırseverlerimizin zekât, fitre ve sadakalarına talibiz. Bizler Van Umut Kervanı olarak hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü görevi görmeye devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.