Umut Kervanı Vakfı'ndan Afganistan'a acil yardım çağrısı

Umut Kervanı Vakfı Genel Başkanı Cengiz Kurtaran, Afganistan'da açlık riskiyle karşı karşıya bulanan ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yardım seferberliği çağrısında bulundu.

Bugün saat 19.00'da konuya ilişkin bir TAG çalışması yapacaklarını da hatırlatan Kurtaran, tüm hayırseverleri Afganistan için can suyu olmaya davet etti.

Kurtaran, "Umut Kervanı olarak hem yurtiçi hem de yurtdışında çalışmalarımız aralıksız olarak devam ediyor. Biz kardeşlerimizin dertlerine ortak olmak ve sıkıntılarının giderilmesini istiyoruz. Bu hafta ve bundan sonraki süreçte özellikle Afganistan'da çok ciddi sıkıntıda olan kardeşlerimiz var. Onlar için acil yardım çağrısını yaptık. Yardım çağrımıza binaen de bir seferberlik başlattık. Bugün saat 19.00'da TAG çalışması olacak ve bununla beraberde saat 20.30'da Rehber TV'deki programımızda da Afganistan için yardım çağrısı yapacağız." dedi.

Yapacakları bu çağrıya hayırseverlerden destek beklediklerini belirten Kurtaran, "Hayırseverlerin Afganistan'daki kardeşlerimize el uzatmalarını istiyoruz. Kardeşlerimiz orada açlıktan ve susuzluktan ölüyorlar. Barınacakları yerleri yok, çadırlarda yaşıyorlar. Özellikle bugün bütün hayırseverlerimize seslenerek Afganistan için güçlü bir ses vermelerini ve onlara can suyu olmalarını istiyoruz." dedi.