Umut Kervanı’ndan evi yanan aileye şefkat eli

BATMAN - Batman'da evi yanan mağdur ailenin evini tadil eden Umut Kervanı, aileye ev eşyası ile gıda yardımında bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Batman merkez İluh Mahallesi 640. sokak No 2’de ikamet eden 8 nüfuslu Vecide Demir’in evinde yangın çıktı. Çıkan yangın sonucu mağdur olan aileye Umut Kervanı tarafından yardım eli uzatıldı.

Evleri tamamıyla yanan ve eşyaları kullanılmaz hale gelen mağdur ailenin evini tadilat eden Umut Kervanı, ayrıca aileye ev eşyası ile gıda yardımında da bulundu.

“Evin tamamını boyattık, pencerelerini değiştirdik”

Yapılan yardım ile ilgili bilgi veren Umut Kervanı Batman yetkililerinden Faysal Rüzgar, “Geçtiğimiz günlerde evi yanan Vecide Demir ablamızın evini görmek için komisyonumuzla birlikte ziyaret ettik. Evin tamamen yandığını gördük. Ev eşyaları kullanılamaz hale gelmişti. İnşaat ustalarımızla görüştük. Tamir yapılacak yerleri yaptırdık. Evin tamamını boyattık. Pencerelerini değiştirdik. Kapıların bir bölümünü onardık. Ev ihtiyaçlarını da karşılamak üzere ev eşyalarını temin ettik. Gıda ihtiyacını karşılamak için hazırladığımız gıda kolilerini verdik.” dedi.

Aile hâlâ yardıma muhtaç

İmkânları ölçüsünde yardım yaptıklarını fakat ailenin hâlâ yardıma muhtaç olduğunu sözlerine ekleyen Rüzgar, hayırseverlere çağrıda bulunarak şunları söyledi: “Ailenin çocukları fındıklardan döndüklerinde onlara giyim yardımında da bulunacağız. Bu aile bizde kaydı bulunan mağdur bir ailedir. Mevsimlik işçiler olarak fındıklara da giden bir ailemizdir. Hayırseverlerden beklentilerimiz bu gibi mağdur ailelere yardım eli uzatmalıdır.”

Evlerinin tamamının yandığını, yangın sonrası evde kullanılacak hiçbir eşyanın kalmadığını belirten Vecide Demir, kendilerine yardım elini uzatan Umut Kervanı’na teşekkürlerini iletti. (M. Fatih Akgül - İLKHA)