Umut Kervanı'ndan Ramazan Bayramı mesajı

​Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Cengiz Kurtaran, Ramazan Bayramı münasebetiyle yayımladığı mesajda, ihtiyaç sahiplerini unutmayan hayırseverlere, yardım ulaştıran gönüllülere teşekkür etti.

Ramazan ayı boyunca yurt içi ve yurt dışında hayırseverlerin bağışladığı yardımları köprü görevi görerek yetim, mağdur ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını belirten Kurtaran, şunları kaydetti:

"İbadetle, tâatle geçirdiğimiz yardımlaşma ve dayanışma duygularınızın en zirveye çıktığı ve dolu dolu yaşadığımız rahmet iklimi olan Recep Şaban ve nihayetinde Ramazan ayının sonuna geldik. Rabbimiz bu güzellikleri bizlere nasip ettiği için O'na sonsuz hamdu senalar olsun. Bizler bu yoğun rahmet ve ibadet ayından sonra rabbimizin bizlere sevinç ve mutluluk günleri kıldığı bayrama erişmenin sevincini ve huzurunu yaşıyoruz. Umut Kervanı olarak bu mübarek zaman diliminde hem yurt içinde hem de yurt dışında yetim ve ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaşarak onların ihtiyaçlarının karşılanması için hayırseverlerimizin bağışlarını kendilerine ulaştırarak arada köprü olarak iyilik ve güzelliklere vesile olmanın sevincini ve huzurunu özellikle yaşadık. Bizleri yalnız bırakmayıp ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarının giderilmesi için nice fedakârlıklar yaparak gecesini gündüzüne katarak çalışan tüm erkek-kadın üye ve gönüllülerimize, bağışlarını bize ulaştıran tüm hayırseverlerimize teşekkür eder rabbimizden kendilerinden razı olmasını dileriz. Bu vesile ile tüm İslam âleminin mübarek Ramazan bayramını tebrik eder, sıkıntıların giderildiği yüzlerin tebessüm ettiği sıla-i rahmin çokça yapıldığı bir bayram olmasını rabbimizden niyaz ederiz."