Umut Kervanı'nın kurban dağıtma çalışmaları aralıksız sürüyor

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde Umut Kervanı tarafından ihtiyaç sahibi yüzlerce aileye kurban eti dağıtıldı.

Dünyanın birçok yerinde muhtaç ailelere yardımlarda bulunan Umut Kervanı, Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde daha önceden tespit ettiği yüzlerce aileye kurban eti ulaştırdı.

Hayırseverlerin vekâlet usulü ile kesip etlerini bağışladıkları kurban etlerini bayramın ilk gününden itibaren ihtiyaç sahibi ailelere dağıtmaya başladıklarını belirten Umut Kervanı Vuranşehir temsilcisi Sait Karatay, bu bayramda da yetim ve muhtaçların yüzlerini güldürmenin sevincini yaşadıklarını söyledi.

Karatay, “Yetim ve muhtaçların iyi bir bayram geçirme çabamızın yanında senenin on iki ayında yetim ve muhtaçların umudu olmaya devam edeceğiz inşallah. Yüzleri bulan kayıtlı yetim ve muhtaç ailelerimizin tümüne ulaştık. Hayırsever kardeşlerimizin desteğiyle umut olmaya da devam edeceğiz. Bu vesileyle hayırseverlere desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Rabbim kurbanlarımızı kabul, bayramımızı mübarek etsin. Rabbim, Umut Kervanı aracılığıyla kurbanlarının ihtiyaç sahiplerine ulaşması noktasında Umut Kervanı Vuranşehir temsilcisine müracaat eden tüm hayırseverlerden razı olsun ve hayırlarını kabul etsin.” diye konuştu.

Ayrıca hayırseverler tarafından Umut Kervanı aracılığıyla da yurtdışına gönderilmesi için vekâletleri verilen kurbanların Afrika, Yemen ve Filistin'e gönderildiği belirtildi.