Van

Van Umut Kervanı yüzlerce aileye kırtasiye yardımında bulundu

Yeni eğitim öğretim yılında ihtiyaç sahibi öğrencileri yalnız bırakmayan Van Umut Kervanı, tespitlerini yaptıkları ihtiyaç sahibi yüzlerce öğrenciye kırtasiye yardımında bulunarak yüzlerini güldürdü.

Detay

Van Umut Kervanı kırmızı et yardımında bulundu

Van’ın Özalp ilçesine bağlı Yatıksırt Mahallesi’nde kestikleri adak kurbanını ihtiyaç sahiplerine dağıtan Van Umut Kervanı yetkilileri, zengin ile fakir arasındaki sevgi bağının güçlenmesine vesile oluyor.

Detay

Van Umut Kervanı maddi yardımların yanında manevi destek de sağlıyor

Van Umut Kervanı, ihtiyaç sahiplerine ayni ve nakdi yardımlarda bulunurken, yaptığı seminer ve derslerle ailelere manevi anlamda da destek sağlıyor.

Detay

Van Umut Kervanı sabah namazı buluşması gerçekleştirdi

Van Umut Kervanı farkındalık oluşturmak amacıyla sabah namazı buluşması gerçekleştirerek, cami cemaatine simit ve meyve suyu ikramında bulundu.

Detay

Van Umut Kervanı mağdur aileye ayni ve nakdi yardımda bulundu

Van Umut Kervanı, Gevaş ilçesinde toprak evde yaşayan ve ciddi anlamda mağduriyeti olan Özgül ailesi için yardım kampanyası başlattı. Hayırseverlerin desteği ile aileye nakdi ve inşaat malzemesi yardımında bulunuldu.

Detay

İhtiyaç sahibi aile hayırseverlerin yardımını bekliyor

Van'da kerpiçten yapılmış eski evlerinde yaşam mücadelesi veren Özgül ailesi, güvenli olmayan evlerinin yenilenmesi için hayırseverlerden yardım bekliyor.

Detay

Van Umut Kervanı toplu kurban kesimi gerçekleştirdi

Van Umut Kervanı, 2022 yılı kurban kesimi organizasyonu kapsamında kestirdiği küçükbaş ve büyükbaş hayvanların etlerini yüzlerce muhtaç aileye ulaştırıyor.

Detay

Van Umut Kervanı Beraat Kandili münasebetiyle tatlı dağıttı

Van Umut Kervanı, Beraat Kandili dolayısıyla üye ve gönüllüleri ile beraber Hazreti Ömer Camii önünde lokma tatlısı dağıtarak, camiye gelen Müslümanlardan dua talebinde bulundu.

Detay

"Umut Kervanının gerçek sahipleri hayırseverlerdir"

Umut Kervanı Genel Başkanı Cengiz Kurtaran, Umut Kervanı'nın asıl sahiplerinin hayırseverler olduğuna dikkat çekerek, hayırseverler tarafından yapılan yardımlar vesile ile ihtiyaç sahiplerine ulaşabildiklerini belirtti.

Detay

Van Umut Kervanı 2021 yılında 2 bin 925 aileye yardım ulaştırdı

Kurulduğu günden beri ihtiyaç sahibi ailelere destek olan Van Umut Kervanı, 2021 yılında toplam 2 bin 925 aileye 305 bin 240 TL değerinde gıda, kırmızı et, temizlik malzemeleri ve nakdi yardımda bulundu.

Detay

Van Umut Kervanı yüzlerce Afgan sığınmacıya "Umut" oluyor

Van Umut Kervanı, yurt içi ve yurt dışında muhtaç ve kimsesiz ailelere ulaşmaya devam ediyor. Çeşitli nedenlerden dolayı yurtlarını terk edip Van'a yerleşen Afganlara da ulaşan dernek, "Ensar" olma misyonunu yükleniyor.

Detay

Van Umut Kervanı 2022’nin ocak ayında 200 aileye yardım ulaştırdı

Yıl boyunca fakir ve muhtaç ailelere yardım ulaştırmaya devam Van Umut Kervanı, 2022 yılının ilk ayında derneğe kayıtlı ve birinci derece muhtaç olan 200 aileye gıda yardımında bulundu.

Detay

Van Umut Kervanı 110 çocuğa bot ve mont yardımında bulundu

Havaların soğumasıyla beraber kışlık yardımlarını arttıran Van Umut Kervanı, daha önce tespitini yaptığı ve muhtaç durumda olan 110 çocuğa kışlık bot ve mont yardımında bulundu.

Detay

Van’da muhtaç aileler yararına düzenlenen kermes yoğun ilgi görüyor

Van Umut Kervanı tarafından yetim ve muhtaç aileler yararına düzenlenen kermes, Vanlılar ve İranlılar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

Detay

Van Umut Kervanı yüzlerce aileye gıda yardımında bulundu

Van Umut Kervanı, Mevlid Kandili münasebetiyle başlattığı yardım faaliyeti kapsamında 800 fakir ve muhtaç aileye gıda yardımında bulundu.

Detay