Van Umut Kervanı 280 aileye ayakkabı yardımında bulundu

​Zengin ile fakir arasında köprü olma görevini sürdüren Van Umut Kervanı, kış mevsiminin gelmesi ile beraber birinci derece muhtaç durumda olan 280 aileye ayakkabı yardımda bulundu.

Yıl boyunca yaptıkları kampanya ve yardım faaliyetleri ile sesini duyuran Van Umut Kervanı, yardım çalışmalarına devam ediyor.

Yapılan yardımlar ve faaliyetler hakkında bilgi veren Van Umut Kervanı Tespit Komisyonu Başkanı Said Koç, kış mevsiminin gelmesi ile Van Umut Kervanı olarak hayırseverler tarafından yapılan yardımları birinci derece muhtaç durumda olan 280 aileye ulaştırdıklarını belirterek, “Bu kapsamda muhtaç durumda olan ailelerimize ayakkabı yardımında bulunuyoruz. Ailelerimize mağaza ortamı oluşturuyoruz. Her aile ferdine bir çift olacak şekilde ayakkabı veriyoruz. Bunun yanında bir de gıda yardımımız oluyor.” dedi.

“Yetimleri beraber sevindirelim”

Kış mevsimin gelmesi ile beraber yetim ailelere yönelik yardım kampanyası başlattıklarını dile getiren Koç, “Bu yardımlarımız devam ederken ileriki tarihler için de yetim ailelerimiz için bir kampanyamız var. 150 TL değerinde mont, bere ve kışlık giyecek yardımımız olacak. Bu vesile ile kampanyaya destek olmak isteyen hayırseverler bizimle irtibata geçebilirler. Bu yetim çocukları sevindirdiğimizde nice güzellikler ortaya çıkacaktır. Kendi çocuklarımızın kışlık tedariklerini nasıl karşılıyorsak bu ailelere de aynı hassasiyeti göstermeliyiz. Hayırseverimize buradan sesleniyoruz! Allah için gelin! Beraber bu ailelerimizi sevindirelim.” ifadelerini kullandı.

“Hayırseverlerin yardımları devam ettikçe faaliyetlerimiz devam edecektir”

Koç, “Birinci derece muhtaç olan ailelerden sonra ikinci derece muhtaç olan ailelerimize de ayakkabı yardımlarımız yapılacak. Hayırseverlerin yaptığı yardımlar devam ettikçe bizim yardımlarımız da devam edecektir İnşaallah. Esnaf kardeşlerimizden de ricamız gelsinler bu aileleri beraber ziyaret edelim. Kış mevsiminin gelmesi ile bu ailelerin kömür ve odun ihtiyaçlarını da peyderpey karşılayalım İnşaallah. Biz zengin ile fakir arasında bir köprü görevi görüyoruz. Yardımlar devam ettikçe bu kervan da yürüyecektir İnşaallah.” şeklinde konuştu.