Yetimler Vakfı ile Umut Kervanı Afgan depremzedelere sıcak aş dağıttı

Yetimler Vakfı ile Umut Kervanı, Afganistan'ın Paktika eyaletini vuran depremin ardından yüzlerce depremzedeye sıcak aş dağıttı.

Afganistan'ın Paktika eyaletinde çarşamba günü meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından yardım kampanyası başlatan Yetimler Vakfı ile Umut Kervanı, depremzedelere yardımlarına başladı.

Ülkede yardım faaliyetinde bulunan Beşair Vakfı ile birlikte depremden en çok etkilenen Gayan ilçesine giden Yetimler Vakfı ile Umut Kervanı Vakfı ekipleri, depremzedelere sıcak aş dağıttı.

Yapılan yardım hakkında açıklama yapan vakıf yetkilileri, ilk etapta Gayan'da 500 depremzedeye sıcak aş dağıttıklarını belirterek depremden etkilenen bölgelerde yardımlarının süreceğini söyledi.

Bölge halkının büyük bir yoksulluk içinde olduğuna dikkat çeken vakıf yetkilileri, hayırseverlere bağış çağrısında bulundu.

Geçtiğimiz çarşamba günü Paktika, Host, Paktia, Nangarhar ve Lahman eyaletlerini etkileyen 5,9 büyüklüğündeki depremde 1000'den fazla kişi hayatını kaybetti, 1500'den fazla kişi yaralandı.