Yurtdışı

Umut Kervanı'nın inşa ettirdiği Küba Mescidi ibadete açıldı

Umut Kervanı tarafından 2022 yılının nisan ayında Bangladeş'te temelleri atılan Küba Mescidi ibadete açıldı. Cami bahçesinde inşa edilen Su Kuyusu da tamamlanarak hem cami cemaati hem de bölgedeki halkın hizmetine sunuldu.

Detay

Yetimler Vakfı ile Umut Kervanı Afgan depremzedelere sıcak aş dağıttı

Yetimler Vakfı ile Umut Kervanı, Afganistan'ın Paktika eyaletini vuran depremin ardından yüzlerce depremzedeye sıcak aş dağıttı.

Detay

Mardin'den İdlib'e gönderilen giyim kolileri sahiplerine ulaştı

​"15 Nisan Yetimler Günü" münasebetiyle, daha önce İdlib'teki yetim ve muhtaçlara giyim kolisi gönderen Mardin Umut Kervanı'nın yardımları sahiplerine buldu.

Detay

Mescid-i Aksa Camii ibadete açıldı

Umut Kervanı tarafından 2021 yılının Aralık ayında Mali'de temelleri atılan Mescid-i Aksa Camii ibadete açıldı. Cami bahçesinde inşa edilen Zemzem Su Kuyusu da tamamlanarak hem cami cemaati hem de bölgedeki halkın hizmetine sunuldu.

Detay

Umut Kervanı'ndan Somali'ye cami

Umut Kervanı tarafından 2021 yılının Aralık ayında Somali'de temelleri atılan Mescid-i Nebevi Camii dualarla ibadete açıldı.

Detay

Umut Kervanı, Afganistan'da yüzlerce çocuğa giyim yardımı yaptı

10 günü aşkın süredir Afganistan'da aralıksız olarak yardım çalışmalarını sürdüren Umut Kervanı, Başkent Kabil'de başlattığı yardım çalışmalarına Mezar-ı Şerif ve Şibirgan şehirlerinde devam ediyor.

Detay

Umut Kervanı Afganistan'da onlarca yetime nakdi yardım ulaştırdı

10 gündür Afganistan'da yoğun bir şekilde yardım çalışmalarına devam eden Umut Kervanı, Kunduz vilayetinde onlarca yetime nakdi yardım ulaştırdı.

Detay

Umut Kervanı Afganistan'da

Afganistan'da yardım çalışmalarını sürdüren Umut Kervanı, Kunduz vilayetinde daha önceden başlatılan ve yapımı tamamlanan 2 "su kuyusu" projesinin açılışını gerçekleştirirken Cevizcan vilayetinde de bir "Su Kuyusu" temeli attı.

Detay

Umut Kervanı Afganistan'da binlerce kişiye kurban eti ulaştırdı

Umut Kervanı Afganistan'da sürdürdüğü yardım çalışmaları kapsamında hayırseverlerin bağışladığı onlarca sadaka, akika ve adak kurbanlarını keserek etlerini muhacir kamplarında bulunan bin aileye ulaştırdı.

Detay

Umut Kervanı Afganistan'da yüzlerce aileye gıda yardımında bulundu

Afganistan'da sürdürdüğü yardım çalışmalarını özellikle muhacirlerin bulunduğu çadır kamplarda yapan Umut Kervanı, Mezar-ı Şerif ve Şibirgan şehirlerindeki kamplarda yüzlerce aileye gıda yardımında bulundu.

Detay

Umut Kervanı'ndan Afganistan'daki kamplara Kur'an-ı Kerim dağıtımı

Günlerdir Afganistan'da çeşitli yardım çalışmaları yürüten Umut Kervanı, Mezar-ı Şerif şehrinde binden fazla ailenin kaldığı bir çadır kampında yüzlerce çocuğa Kur'an-ı Kerim ve Elif Ba cüzü dağıttı.

Detay

Umut Kervanı Vakfı Afganistan'daki kamplarda yüzlerce aileye sıcak yemek ikramında bulundu

Afganistan'daki yardım çalışmalarına ara vermeden devam eden Umut Kervanı Vakfı, Mezar-ı Şerif şehrinde bulunan çadır kamplarında yüzlerce aileye sıcak yemek ikramında bulundu.

Detay

Umut Kervanı Afganistan'da yüzlerce aileye odun yardımında bulundu

Afganistan'da yardım çalışmalarına hız kesmeden devam eden Umut Kervanı Vakfı, Mezar-ı Şerif şehrinde bulunan kampta yüzlerce aileye yakacak odun yardımında bulundu.

Detay

Umut Kervanı Afganistan'da binlerce aileye ekmek dağıttı

Bir dizi yardım çalışmaları için Afganistan'da bulunan Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı yetkilileri, Mezar-ı Şerif şehrinde bulunan bir kamptaki binlerce aileye ekmek yardımında bulundu.

Detay

Umut Kervanı Vakfı Afganistan'da yardım çalışmalarına başladı

Bir dizi yardım faaliyetinde bulunmak üzere Afganistan'a giden Umut Kervanı Vakfı, Başkent Kabil'de çalışmalarına başladı.

Detay