Yüzlerce ihtiyaç sahibi öğrenciye kırtasiye yardımı

Batman Umut Kervanı, yetimler başta olmak üzere yüzlerce ihtiyaç sahibi öğrenciye kırtasiye yardımında bulundu.

Batman Umut Kervanı, yetimler başta olmak üzere ihtiyaç sahibi 400 öğrenciye kırtasiye yardımında bulundu.

Yapılan yardım çalışmasıyla ilgili açıklama yapan Batman Umut Kervanı Genel Sekreteri Faysal Rüzgar, ihtiyaç sahibi ailelere yaptıkları yardımlardan bir tanesinin de kırtasiye yardımı olduğu belirtti.

Yeni eğitim-öğretim yılının açılmasıyla birlikte öğrencileri unutmadıklarını ifade eden Rüzgar, yetimler başta olmak üzere toplamda 400 ihtiyaç sahibi öğrenciye kırtasiye yardımında bulunduklarını söyledi.

Rüzgar, “2019-2020 eğitim öğretim yılında öğretmen ve öğrenci kardeşlerimize başarılar ve zihin açıklığı diliyoruz. Her sene yardım dönemlerimiz vardır. Bu yardım dönemlerimizden bir tanesi de biz de kaydı bulunan yetim ve yoksul ailelerin çocuklarına kırtasiye yardımıdır. Bizler hayırsever kırtasiye sahibi kardeşlerimizi ziyaret ederek onlardan yardım talep ettik ve yaklaşık 400 öğrenciye kırtasiye malzemesi topladık. Bu yardımları öğrencilerimize dağıttık.” diye konuştu.

Hayırseverlere yardım çağrısında bulunan Rüzgar, "Yaptığımız yardımda öğrencilerimizin defter, kalem, silgi, kalemtıraş, cetveller, kaplar ve çantalar olmak üzere tüm okul ihtiyaçlarını karşıladık. Amacımız biz de kaydı bulunan tüm yetim ve yoksul ailelerin çocuklarına kırtasiye yardımı ulaştırmaktı. Ancak imkânlarımız yetmedi. Hayırseverlere çağrımız bize yardımda bulunmalarıdır. Biz de kaydı bulunan binlerce yetim ve yoksul aile var. Hepsinin de öğrencisi var. Gelip bunlara yardım elini uzatmalarını bekliyoruz." dedi.

Kırtasiye yardımı yapılan öğrenciler ve veliler, yardımlarından dolayı Umut Kervanına teşekkürlerini ilettiler.