Bingöl Umut Kervanı düzenlediği TV programı ile toplanan yardımları muhtaç aileye ulaştırdı

Bingöl Umut Kervanı Solhan Temsilciliğinin tespit ettiği ihtiyaç sahibi aile için toplanan yardımlar aileye ulaştırıldı.

Bingöl Umut Kervanı, kentteki yardıma muhtaç insanlara kardeşlik elini uzatmaya devam ediyor. İl ve ilçelerine faaliyet gösteren Bingöl Umut Kervanı, muhtaç olan aileleri tespit edip yardımda bulunuyor, bu yardımlar çerçevesinde Bingöl Umut Kervanı Solhan Temsilciliğinin tespit ettiği bir aileye yaptıkları yardımlarla ailenin ihtiyaçlarını karşılamalarının yanında daha önce bakkaldan borç olarak aldıkları malzemelerinde ödemesini yaptılar.

Aileye yaptıkları yardımlar hakkında bilgi veren Bingöl Umut Kervanı Başkan Yardımcısı Mehmet Refik Gönül, "Bingöl Umut Kervanı Solhan Temsilcimiz tarafından tespit edilen fakir muhtaç bir ailemizi televizyona çıkarıp program yapmıştık. Yaptığımız program sonrası ailemiz için gerekli yardımları topladık, topladığımız yardımları ailemize ulaştırdık. Ailemize yaptığımız yardımlar şu şekilde; 5 bin TL olan bakkal borcunu ödedik, kış için 2 ton odun aldık, bir adet süpürge makinesini aldık, 2 bin TL nakit para, 4 adet halı ulaştırdık, çeşitli kumanya yardımında bulunduk. Ayrıca bu ailemize hayırseverlerimiz tarafından bir adet koltuk takımı da hediye edildi ve kendisine ulaştırdık. Biz bu aileyi tespit ederken nerdeyse evinde hiçbir eşya yoktu, çocuklarının okula gidecek bir çantası okula götürecek defteri kalemi bile karşılayamayacak durumdaydı,  ailemizin evinde yere serilecek bir halısı da yoktu evi de içler acısıydı. Nihayetinde haberimiz çıktıktan sonra bu ailemize birtakım yardımlar yapıldı evi değiştirildi ve bizlerde elimizden geldikçe, bu yardımlarımızı ailemize ulaştırdık şu anda yeni bir evde yeni eşyalarla ve çocuklarıyla oturuyorlar. Çocuklar da okula gidiyor yüzlerindeki tebessüm görülmeye değer." Şeklinde konuştu.

Yapılan yardımlar sonrası ailenin durumunun iyi olduğunu ve hayırseverlere teşekkür ettiğini söyleyen Gönül, "Bizler Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak her zaman elimizden geldikçe bu ve benzeri aileleri tespit edip topladığımız yardımları ulaştırmaya devam edeceğiz. Cenabı Allah bu konuda katkı sunan yardım eden tüm hayır sevenlerimizden razı olsun dualarınızı desteklerinizi bekliyoruz Allah razı olsun."